Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 grudnia 2018
Trwa kampania rekrutacyjna MON „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie naszego województwa przedstawiciele WKU wraz z przedstawicielami jednostek wojskowych będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.


Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, realizowana będzie w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. 

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Więcej informacji uzyskasz po adresm: https://www.mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/


W dniach 03-09.12.2018 r. WKU w Inowrocławiu wystawiło mobilne punkty informacyjne w najbardziej uczęszczanych przez obywateli miejscach na terenie Inowrocławia. Przedstawiciele wojska udzielali informacje m.in. na temat zasad naboru do zawodowej służby wojskowej, możliwości wstąpienia w szeregi WOT, a także informowali o wolnych etatach w jednostkach wojskowych. Każdy zainteresowany  mógł także zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu macierzystych jednostek wojskowych.

Mobilne punkty promocyjno-informacyjne zostały wystawione w następujących miejscach na terenie Inowrocławia:

W dniach  03-04.12. -  STAROSTWO POWIATOWE
(Mątwy)  od  godz. 8.00 do godz. 16.30.

W dniach  05-06.12.  -  URZĄD POCZTY nr 1 od.  godz. 10.00
do godz. 18.00.

  W dniach  07-09.12. -  DWORZEC PKP  od.  godz. 10.00
do godz. 18.00.

Dołączona galeria zdjęć: KAMPANIA PROMOCYJNA „ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ”
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu
Dworcowa 27
88 - 100 Inowrocław
tel. 261436744
fax. 261436350
wkuinowroclaw@ron.mil.pl