Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 listopada 2018
Zapraszamy na piknik „Służymy Niepodległej”.
10 listopada br. o godz. 13.00, w Toruniu na stadionie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przy ul. Andersa rozpocznie się piknik z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pod hasłem „Służymy Niepodległej”, zorganizowany pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.


 Sobotni piknik wojskowy będzie obejmował część statyczną i dynamiczną. W części statycznej będzie można zapoznać się z najnowszym wojskowym uzbrojeniem,a w części dynamicznej wojsko i policja pokażą wybrane elementy swojej działalności taktycznej. Oprócz tego w programie zaplanowano także występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierską grochówkę oraz wiele innych atrakcji.


Na pikniku nie zabraknie przedstawicieli administracji wojskowej. Swoje stoiska promocyjno-informacyjne wystawią Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu.

Na stoiskach, w ramach trwającej kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej", będzie można porozmawiać o służbie wojskowej z żołnierzami służącymi w jednostkach wojskowych stacjonujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Opowiedzą oni o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

O godz. 16.00, odbędzie się bicie rekordu w śpiewaniu Marsza Pierwszej Brygady czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Organizatorami pikniku „Służymy Niepodległej” są Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. dyw. Dariusz Łukowski oraz Dowódca Garnizonu Toruń płk Dariusz Adamczyk.

generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Inowrocławiu
Dworcowa 27
88 - 100 Inowrocław
tel. 261436744
fax. 261436350
wkuinowroclaw@ron.mil.pl